Investovat či neinvestovat

Peníze nerostou na stromech toto rčení zná dnes každý. Každý chodíme do práce a snažíme se vydělat nějaké ty peníze abychom přežili. Většinou nám však tyto prostředky vystačí pouze na uhrazení základních výdajů a o nějakém užívání nemůže být moc řeč. Lidé tuto situaci řeší různými způsoby. Můžou využít možnosti půjček. Tato možnost je ale velice riskantní, protože se často zadlužíme s nevýhodným úrokem a musíme řešit problémy se splacením.
peněženka a lupa.jpg

Výhodnější alternativou je spořit finanční prostředky . Peníze, které vyděláme navíc prostřednictvím práce můžeme uložit na různých místech. Dříve se za tímto účelem využívala vkladní knížka. Často také lidé uschovávali peníze po domácnosti. Tento způsob úspor je však poněkud krátkozraký.

Pokud nám budou finance ležet doma budou se postupem času konstantně znehodnocovat vlivem inflace. Lepším způsobem, jak investovat je využít spořících účtů, které nabízejí retailové ale i korporátní banky.

Hlavní výhodou spořícího účtu je pokrytí míry inflace. Úrok není dostatečně vysoký na získání přivýdělku, ale je dostatečně velký pro pokrytí vašich financí proti znehodnocení.

Existuje mnoho cest, jak investovat. Můžeme využít nejrůznějších trhů. Z nichž nejoblíbenější jsou trhy akciové, komoditní či jiné.

V rámci spořícího účtu lze investovat do podílových fondů, které nabízejí investorovi možnost získat vedlejší přivýdělek.
klíče ve dveřích.jpg

Kromě cenných papírů lze také investovat do nemovitostí. Ty se v dnešní době těší velké oblibě. Jelikož je česká ekonomika na vzestupu projevuje se to také v růstu cen nemovitostí. Výhodou tohoto majetku je neustálý růst cen. Vložené prostředky tedy nedegradují, ale nabývají na své hodnotě. Pokud se bavíme o nemovitostech máme na mysli obrazy, umělecká díla, domy, byty, budovy, pozemky.

Investice nám představuje dobrou možnost přivýdělku. Můžeme vložit peníze, které nám zrovna ležíme ladem a investovat je do něčeho užitečného. Pokud nám peníze zůstanou ležet doma díky nestabilitě ekonomiky peníze dneška budou mít nižší hodnotu než finance zítřka.

Categories: Peníze