Péči o bazén si každý rychle osvojí


Všem čerstvým majitelům zahradních bazénů jde v prvních několika týdnech zpravidla hlava kolem z toho, o co všechno se musí postarat, a co musí sledovat, aby vodu ve své nádrži udrželi v optimální kondici. Pro začátek tak není marné, uvést si malou rekapitulaci toho, co je potřeba zajistit.

tablety

Prevence je základ, takže pokud chcete, aby vaše voda byla co nejméně znečištěná, tak do ní musíte pustit co nejméně nečistot. To lze udělat velice jednoduše čistě mechanicky s pomocí praktické krycí bazénové plachty, u které je potřeba především to, aby rozměrům vašeho bazénu padla jako ulitá. Jen pokud bude na váš bazén skvěle padnout, nebude dovnitř propouštět žádné znečištění.
Základem průběžného čištění bazénové vody je výkonná bazénová filtrace. Zachytí všechny drobné nečistoty, které by vaši vodu kalily. Na výběr máte z filtrace pískové a kartušové, a v případě té pískové můžete vybírat hned z několika druhů filtračních médií od písku až po filtrační kuličky.

Každopádně čas od času se hodí, když se do čištění vody člověk může zapojit doslova vlastnoručně. Třeba s pomocí dnové či hladinové síťky anebo s pomocí ručního či samochodného bazénového vysavače.

plavec

Další péče už probíhá ve spojení s bazénovou chemií, bez které se žádný majitel domácího bazénu neobejde. V tomto případě platí, že údržbu vody je potřeba provádět pravidelně a kontinuálně a hladinu oxidačního činidla ve vodě je potřeba neustále sledovat, protože jedině tak můžete reagovat na okamžité změny. Nejprve si musíte zvolit, jaký typ oxidačního činidla k údržbě bazénové vody využijete. K nejoblíbenějším přípravkům patří chlorová chemie v podobě praktických tablet, které můžete snadno vložit do plováku na chlorové tablety. Tím, jak se bude plovák pohybovat po vodní hladině, se budou tablety rozpouštět a chlór se bude rovnoměrně uvolňovat do všech míst v bazénu.

Categories: Nákupy