Praktický stínící prvek s puncem luxusu

Pokud máte zájem o to, abyste dodali svému domu nebo bytu nějaký ten luxus a zároveň dotyk přírody, tak byste si měli pořídit dřevěné rolety. Žádný jiný materiál totiž nemá v sobě tolik přirozené krásy jako dřevo. Právě dřevo je tím nejen vzhledným estetickým prvkem, ale také tím nejodolnějším a trvanlivým materiálem, který je ještě navíc kvalitní. Je ale potřeba se o něj nějakým způsobem starat. Jedná se ale o stínící prvek, který na vašem okně přetrvá dlouhá léta.


Dřevěné rolety nejsou ale pouze krásnou ozdobou. Jsou také ve srovnání s mnoha jinými stínícími prvky velice praktické, jelikož kromě clonění slunce mohou nabídnout i spoustu jiných výhod.

S výhodami můžeme začít u stínu. Možná i vy patříte mezi ty, kteří si potřebují pořídit dřevěné rolety nebo nějaký jiný levnější stínící prvek, jako jsou například žaluzie a to ať už vertikální nebo horizontální. Ty vám ale ani zdaleka neposkytnou takový komfort, ale pokud jde o stínění, tak můžete počítat s tím, že jedině v případě venkovních rolet, které mají kvalitní lamely, je možné dosáhnout, až stoprocentního clonění o kterém se vám u žaluzií může jen zdát.

Díky praktickým roletám se můžete zbavit nejen nevítaných slunečních paprsků ale i hluku. Rolety totiž tlumí i zvuk. Zároveň si dokáží poradit i s nepříjemným slunečním zářením. Věřte, že jakmile je v létě zatáhnete, oceníte jejich tepelně izolační vlastnosti, díky kterým bude ve vašem interiéru chládek. V zimě tomu může být naopak.
zavřené okno

Komu by se náhodou množství těchto výhod zdálo málo, pak jej možná potěší to, že díky roletám se do domu nedostanou ruce zlodějů nebo vandalů, jelikož přes okna, která jsou zabezpečená staženými roletami se do vašeho domu nikdo nedostane, ani kdyby se dotyčný snažil jak moc by chtěl.

Kromě toho je jejich ovládání velmi snadné. Může být manuální nebo automatické. Záleží jen na vás, pro co se rozhodnete.

Categories: Bydlení