Hodláte se pustit do těžby bitcoinů?

Láká vás těžba bitcoinů? Vůbec není divu, čím více se o nich mluví, tím více lidí je považuje za rozumnou investici finančního kapitálu. A proto přirozeně mnoho lidí uvažuje nad tím, že by si je namísto koupě mohli vydělat.
Dříve, než se do těžby této nejznámější kryptoměny pustíte, byste měli vědět, o co se vlastně jedná, a co taková těžba v praxi znamená.

btc

Těžba je ve skutečnosti potvrzováním probíhajících obchodních transakcí v této měně. Svět kryptoměn je decentralizovaný a anonymní, což v praxi znamená, že jednotlivé probíhající transakce nepotvrzuje žádná centrální autorita, jako je v případě klasických peněz banka, ale samotní uživatelé této měny, tedy takzvaní těžaři. Tento systém umožňuje naprostou anonymitu transakcí, jejich velkou rychlost, nevratnost platebních operací, a zároveň také jejich velkou transparentnost. Transakce, které neprobíhají pod jednou centrální autoritou, není možné falšovat, respektive je to velice složité. Pokud vás tedy láká, platit takovou měnou, která se postará o to, aby vaše osobní údaje zůstaly utajeny, pak je volba elektronických peněz tou pravou volbou. K ověření probíhající transakce je potřeba vypočítat složitý algoritmus, který vyžaduje nemalý výpočetní výkon. A v tom spočívá role jednotlivých těžařů. Ti poskytují výpočetní výkon svého zařízení k tomu, aby transakce ověřili. Čím větší výpočetní sílu vynaloží, tím více transakcí ověří a tím větší obnos získají jako odměnu.

analitika

Je tedy zřejmé, že k tomu, abyste si mohli vydělat slušnou sumu bitcoinů, je nezbytné, abyste si pořídili opravdu výkonné výpočetní zařízení. Tím je v ideálním případě Antminer ASIC miner. Tento hardware vám zajistí ideální výpočetní sílu v poměru k rozumné spotřebě energie. Ovšem aby se vám náhodou nestalo, že budete posléze z výsledků své těžby zklamaní, vyplatí se nejprve využít bitcoin kalkulačku a spočítat si, zda bude vaše těžba opravdu efektivní, a zda by nebylo lepší vsadit raději na jinou kryptoměnu.

Categories: Peníze