Zabijáci štěstí


Mít pocit štěstí a spokojenosti je především záležitost životního stylu. A ten v dnešní době nebývá zrovna přirozený, protože život sám o sobě je příliš hektický. Kdo z nás umí správně odpočívat a nestresuje se? Přitom chceme-li být šťastni, nemusíme mít velký majetek ani se pořád překonávat a porovnávat s ostatními. Máme se dobře, máme všeho dost a tudíž veškeré předpoklady ke štěstí? Navzdory tomu stále něco hledáme, co by nás spokojené učinilo.
Často cítíme, že neexistuje nic, proč bychom spokojeni být nemohli a že se o svoje štěstí sami připravujeme. Čeho se tedy vyvarovat, jak změnit svůj životní styl, aby nám štěstí neutíkalo mezi prsty?
východ slunce a silueta dívky.jpg

 
MĚJME STÁLE NĚJAKÝ CÍL
V životě je třeba se stále o něco snažit, ale nemusí to být žádné velké cíle. Vědět však konkrétně, co chci a vědomě se na něco těšit, vede k dobrému pocitu ze sebe sama a odtud i k pocitu naplnění a štěstí. Bohužel většinou jen něco chceme, zůstáváme u přání a nevyburcujeme se k opravdové činnosti.
MĚJME RÁDI SVOJI PRÁCI
Práce, která nás ubíjí, dokáže štěstí dokonale zahubit. Vzbuzuje v nás negativní myšlenky a nutí nás srovnávat se s ostatními, zvláště nejsme-li v ní příliš úspěšní. Proto bychom se měli naučit svoji práci vykonávat rádi nebo si i za cenu menšího příjmu najít takovou, jenž nás bude bavit.
balancování na laně.png
VYHNĚME SE ŠPATNÉ STRAVĚ I ŠPATNÝM VZTAHŮM
Zakažme si, aby se jídlo stalo smyslem našeho života. Neustálé přemýšlení nad dietami nebo naopak přejídání nám radost nepřidá. Můžeme se ale stravovat zdravě a tím si dlouhodobě navodit pohodu a s ní i dostatek energie. Tutéž zázračnou moc mají fungující sociální vztahy.
ZBAVME SE STRACHU Z NEÚSPĚCHU
Strach je to, co nás brzdí. Ale neúspěchy a prohry jsou prostě součástí života každého z nás. K čemu si pomůžeme, když se budeme bát dopředu? Jen nás všechny hezké pocity opustí a štěstí se nám bude spíše vyhýbat.

Categories: Životní styl