7 tipů, jak být fit v době plískanic

    Dobře jezte

Dobré jídlo je základ. Hlídáme si, jaké pohonné hmoty lijeme do auta – tak bychom si měli dávat i pozor na to, co jíme. Dejte přednost čerstvým surovinám a vyhýbejte se polotovarům. Nahraďte svá oblíbená jídla zdravější variantou – kupříkladu rohlík se salámem vyměňte za celozrnné pečivo se šunkou nejvyšší jakosti. Jak snadné!

zelené smoothie

2.       Deset minut denně

Pracujete v kanceláři nebo jste celý den na nohou? V případě, že máte sedavé zaměstnání, vyhraďte si alespoň deset minut denně na protažení celého těla, cvičte podle videa na internetu, možností je spousta – hopsání na trampolíně, cvičení typu aerobik, strečink, … Je-li vaším denním chlebem fyzicky náročnější práce, zrelaxujte vaše tělo klidnějším typem cvičení, např. jógou. Ne nadarmo jsme mívali ve škole povinně tělocvik, proč na to v dospělosti zapomínáme?

 

3.       Obklopte se hřejivými barvami

V podzimních a zimních měsících bývá obloha šedivá, zelené listy zežloutnou a opadají, počasí bývá sychravé a to nám zrovna na náladě nepřidá. Ale dobrá zpráva je, že se teplými barvami můžeme obklopit bez ohledu na to, jak je zrovna venku. Každé ráno pijete kávu ze svého puntíkatého hrnku? Vyměňte ho za krásně žlutý kousek! Večer usínáte na svém oblíbeném polštáři? Sežeňte mu nejlépe žlutý povlak a hned se uvnitř celí prohřejete. Mezi barvy, které nás zahřejí a dodají nám chybějící „šťávu“, patří například žlutá a oranžová a nemusíte šetřit ani jarní zelenkavou.

 

4.       Saunujte a plavte

Pravda, léto je za námi a další teplé měsíce v nedohlednu. Aktivita typicky letní jako je plavání může být v našem programu ale i nadále. Využívejte kryté bazény ve vašem okolí. Nejen že tělo ve vodě zapojí mnoho svalů a šetří klouby, které jsou jinak při pohybu dost namáhané, ale také přispívá k otužování našeho organismu. Když přidáte ještě saunu, jen tak něco vaši imunitu neskolí.

podzimní procházka

5.       Pečujte o sebe

Hlavně ženy to určitě znají, že se cítí daleko lépe, když o sebe pečují. Nemám ale na mysli podstupování drahých kosmetických procedur. Vše, co potřebujeme, si máme možnost sami vyrobit doma. Můžeme si například doma vyrobit krémy na mazání o pleť z bambuckého másla a mandlového oleje, udělat si jednoduchý skořicový zábal nebo se naložit do horké vany s domácí mořskou solí – výborná je třeba s vůní jehličí!

 

6.       Pravidelný pokec

V dnešní době sociálních sítí se vytrácí potřeba reálného potkávání s jinými lidmi – všechno se dozvíme na facebooku, instagramu apod. Ale tyto vymoženosti nikdy plně nenahradí skutečný kontakt s druhým člověkěm tváří v tvář. Takže nezapomínejte na své přátele a třeba každý pátek vyrazte s kamarádem či kamarádkou a pořádně se vypovídejte.

 

7.       Myslete pozitivně

Naučit se vnímat věci z toho správného úhlu, to je leckdy celoživotní cesta. Proč s tím nezačít právě teď? Na trhu je mnoho knih o pozitivním myšlení, zmíním jednu publikaci, která je vhodná už pro děti mladšího školního věku – Sára: O věčném přátelství dvou blízkých duší od E a J. Hicksových.

 

1.      

Categories: Zdraví