Myjete auto v zimě?

Asi to zná každý z nás – začne sněžit, silničáři vyjedou posypat silnice, takže vzniká nechutný marast promíchaný právě agresivní solí. Auto pak máme špínou zaneřáděné až hanba, proto míříme do myčky častěji než je obvyklé třeba v létě. Kdo chce ale jezdit v zimě v čistém voze, měl by se o něj dobře postarat. Čistý automobil je vizitkou každého řidiče, ale auto díky mytí také déle vydrží.
Že vám někdo řekl, že v zimě se auta v myčce nemyjí? Že právě vrstva prachu a špíny vám na vozidle vytvoří nějaký ochranný film, který povrch auta konzervuje? Nevěřte tomu! Naopak vlhko a rez se pod touto vrstvou rychle šíří a auto tak neskutečně trpí. Vytváří se tak koroze, která vašemu autu rozhodně nepřidá ani na kráse, ani na kvalitě. Ovšem při mytí auta v zimním období byste měli dodržovat pár zásad, abyste předešli dalším problémům s tím spojeným.
vjezd do myčky
Jak auto správně v zimě umývat?
V zimě je rozhodně lepší, když se svým autem zajedete do myčky. Díky tlakovému mytí se z celého povrchu odstraní sůl a další nečistoty. Určitě si kupte program, kde je mytí i podvozku. Do myčky můžete jet i v mrazech, jen je potřeba, abyste poté důkladně usušili všechny styčné plochy, které budete potřebovat otevřít. Jinak by se vám také mohlo stát, že posléze neotevřete dveře od kufru, motoru či nádrže. A jestliže všechny tyto plochy ošetříte ještě přípravkem proti zamrznutí, nemůže mytí v myčce vašemu automobilu nijak uškodit.
mytí auta
Pokud však vaše auto stojí ve velkých mrazech venku, není nijak vyhřáté na provozní teplotu, například díky delší jízdě, není rozhodně vhodné s ním do myčky vjíždět. Mohlo by se totiž stát, že po dopadu teplé vody z myčky by vám popraskalo sklo. Proto využijte lepšího počasí, kdy se teplota pohybuje okolo 0°C. Je to mnohem bezpečnější.
auto v myčce
Auto ale nemyjete jen kvůli jeho kráse. Vyžadují to totiž také předpisy bezpečnosti silničního provozu. Se špinavými zrcátky a skly řidiči mnoho nevidí. A navíc předpisy i policie vyžadují, aby byla čitelná registrační značka i světla. Pokud jsou tedy venku silné mrazy, které přetrvávají již několik dní, a vaše auto je velmi špinavé, umyjte alespoň tyto základní věci košťátkem na pumpě nebo vlhčenými papírovými ubrousky

Categories: Auto moto