Jak vybrat vhodné bezpečnostní dveře

Na trhu je velký výběr bezpečnostních dveří, které však vybrat, aby byly adekvátní a splnily požadovaný účel? Neboť nejen že je k dostání mnoho různých druhů bezpečnostních dvěří, ale také je značné množství zlodějů, bohužel. Je podstatné ochránit bydlení kvalitními vchodovými bezpečnostními dveřmi. Dle čeho se orientovat při výběru?
kostkované schody
 
Důležité parametry pro výběr bezpečnostních dveří
 

  1. Třída v rámci bezpečnosti – stručně a jasně lze jednou větou konstatovat, že čím vyšší bezpečnostní třída, tím efektivnější ochrana dveří, která bude mnohem lépe odolávat schopnému zloději. Ideální a vhodnou variantou jsou pro bydlení dveře druhé až čtvrté bezpečnostní třídy. Třídy pět a více jsou nejen mnohem dražší, ale jsou vhodné pokud jste vlastníky hodnotných uměleckých sbírek apod.

 

  1. Materiál dveří – i když všeobecně je dřevo vnímáno jako hřejivý element, ideální designový prvek, tak v tomto případě v rámci bezpečnostních dveří je lepší volbou pozinkovaný plech mající jádro z ocele. Už i z pohledu zdolání zloděje je tento materiál adekvátnější variantou. A pokud by z estetického hlediska byl tento materiál vadou na kráse, lze dveře polepit speciální folií na to určenou a tak doladit design dveří dle vlastní představy.

 

  1. Počet zámků – rozhodně není ideální v rámci bezpečnostních dveří volit variantu pouze s jedním zámkem, ideální volbou jsou dveře mající dva až tři bezpečnostní zámky, neboť čím více zámků, tím je vaše bydlení bezpečněji chráněno.

 bezpečnostní kukátko

  1. Volba dodavatele – velmi důležité rozhodnutí je, pro jakého dodavatele se rozhodnout. Ideální je dát na rady a prověřené zkušenosti od známých či kolegů v práci. Vždy volba dodavatele na základě kladného doporučení je jednodušší cestou. Je třeba si u dodavatele předem zjistit, zda poskytuje záruční i pozáruční servis. Je dobré si najít také nějaké reference na daného dodavatele. Neopomenutelnou stránkou při rozhodování by mělo být rovněž jednání, zda je ze strany dodavatele seriózní a profesionální přístup. Rychlost komunikace a snaha pomoci či zodpovědět případné vaše dotazy. Rovněž i způsob a rychlost dodání dveří.

Categories: Bydlení