Krása Jižních Čech

Plánujete dovolenou v České republice? A už víte, kam přibližně byste chtěli jet? Co takhle Jižní Čechy? Už jste tam někdy byli? Naše republika není veliká, a přesto jen málokdo byl ve všech krajích a zná všechny památky, které daný kraj nabízí, což je velká škoda. Například Jižní Čechy památkami a zajímavostmi přímo přetékají.

Krajským městem Jižních Čech jsou České Budějovice. Sehnat ubytování v penziony České Budějovice byste si měli už dlouho před sezónou, abyste si mohli vybrat opravdu hezké a příjemné ubytování ve vámi vybraném termínu. Jižní Čechy jsou totiž hojně navštěvovaným místem nejen pro Čechy, ale i pro cizince, protože nabízí řadu skvostů, dokonce zapsaných na seznamech UNESCO, které cizinci rádi jezdí fotografovat.

české budějovice

Jižní Čechy jsou známé převážně svými rybníky, ale nabízí i největší přehradu v České republice, kterou je Lipno. Je to významná rekreační oblast, a protože Česká republika nemá moře, tak Lipno je takové naše malé moře. Lipno nabízí řadu atrakcí, včetně lodní dopravy, a protože je skutečně velké svou rozlohou, může tam trávit volný čas řada lidí a nebudete si připadat jako sardinky.

Jižní Čechy jsou rájem pro cyklisty. Můžete jezdit kolem řeky Vltavy i Malše, proplétat se mezi stovkou rybníků, a to vše pohodlně téměř po rovině. Navštívit zámky a hrady, kterých je tu spousty v čele s Hlubokou nad Vltavou a Českým Krumlovem, které vás svou majestátností uchvátí.

české budějovice

Jižní Čechy jsou také oblíbené pro vodáky. Celý tok Vltavy má po březích půjčovny lodí a raftů, najdou se zde kempy, ve kterých mohou vodáci přenocovat, ale také prodejny potravin a můžete si tak doplnit zásoby na další plavbu. Jste-li ze Severní Moravy, tak se vám mohou zdát Jižní Čechy daleko, ale věřte, že právě proto, že je to tak daleko, najdete tam zcela jinou přírodu. Tak jako ti z Jižních Čech budou překvapeni krásou Beskyd.

Categories: Business