Co vše zahrnuje odvětrávání

Stavba jakékoliv budovy, ať už se jedná o klasický dům nebo kůlnu, podléhá poměrně přísným předpisům. Většina z nich je zde z důvodu bezpečnosti jak uživatelů oné nemovitosti, tak i okolí. A jeden z těch hlavních se týká odvětrávání Tauris Plus.

Zjednodušeně řečeno, každá budova, bez ohledu na to, k jakému účelu slouží nebo jaké jsou její rozměry, musí mít vyřešen způsob rychlé výměny vzduchu. V podstatě jde o to co nejrychleji vyměnit vzduch uvnitř za ten venkovní.

klasická velká okna

To je důležité především z důvodu možného úniku plynu, ale má to i jiné důvody. Například všichni víme, jak nepříjemný je vydýchaný vzduch v místnosti. Navíc je dokázáno, že má i negativní vliv na naše soustředění a myšlení – jak asi ví každý školák, který trávil poslední školní hodiny v učebně, kde se celý den nevětralo a kde je řádně vydýcháno.

Dobrá, jak to ale zařídit? Tou zdaleka nejlevnější, nejjednodušší, nejspolehlivější, a tudíž také nejpoužívanější možností jsou okna. Ta samozřejmě musí mít patřičné rozměry – jedno malé okýnko na celou velkou místnost rozhodně stačit nebude.

Okna mají navíc i tu výhodu, že dovnitř propouští sluneční světlo. Tím nejen šetří elektřinu, kterou bychom jinak spotřebovali ke svícení, ale také vytváří lepší atmosféru. Je totiž prokázáno, že lidé mnohem lépe reagují na sluneční světlo než na to umělé.

venkovní část klimatizace

Ovšem i přes všechny své výhody není možné okna použít vždy. Někdy je například nutné zachovat v dané místnosti sterilní podmínky, případně je zkrátka pod zemí, kde okno z pochopitelných důvodů umístit nelze. V takovém případě nám může pomoci klimatizace.

Ta má tu výhodu, že udržuje v místnosti konstantní teplotu, což je rozhodně příjemné. Navíc často funguje i jako čistička vzduchu, takže máme jistotu, že nebudeme vdechovat například výfukové plyny z aut, pokud ona budova stojí těsně vedle frekventované silnice.

Samozřejmě vždy záleží na konkrétní situaci, proto je každou stavbu nutné posuzovat individuálně. A ačkoliv tato opatření mohou často zvýšit náklady, není pochyb o tom, že jsou velmi důležitá.

Categories: Nákupy