Koberec stále jako nový

Koberce se stále dobře prodávají, je to prozatím ta nejpohodlnější podlahová krytina, kterou známe.

Barva

Představte si, že vycházíte z vašeho domu se záměrem pořídit nový koberec do vašeho příbytku. Možná se na tuto událost těšíte delší čas, máte vyhlédnutých pár tipů a dnes je ten rozhodující den, kdy dáte přednost tomu jednomu, který si objednáte, necháte dovézt a případně necháte položit, anebo si s pokládkou pohrajete sami.

nohy na koberci

Jakmile bude koberec na svém místě a plocha bude celá pokrytá souvislou vrstvou, bude krásně rovná a barevná, možná vás to zláká nejen se po ní poprvé projít, ale také si na ni lehnout a užít si tu krásu z větší blízkosti. Koberec bude krásně barevný, nebude jej hyzdit žádný flíček a kaz, tedy pokud zrovna náhodou neobjevíte výrobní vadu, což je ovšem docela málo pravděpodobné.

chodidla na koberci

Vůně

Až budete na koberci ležet, jistě budete vnímat i jeho svéráznou vůni. Ta vás tu bude provázet ještě několik dnů či týdnů, až se pomalu, ale jistě začne vytrácet a měnit k nepoznání. A přijde možná den, kdy vám barva koberce bude připadat jaksi zašedlá, ponurá, a vůně se začne měnit spíše na zápach. Kdykoli si pak ke koberci přičichnete, bude vám připomínat přepálený tuk z kuchyňské pánve spolu s týden nošenými propocenými ponožkami. To ostatně nebude s podivem, pokud koberec pouze vysáváte, a nepodrobujete důkladnějšímu čištění koberců Wismont čištění. Jde o to, že koberce rády přijímají zápach uvolněného a následně žluklého tuku ze smažení, pečení i vaření pokrmů, a pokud po nich chodíte naboso či v ponožkách, otíráte do nich svůj pot i s bakteriemi, a tkanina se pak stává druhými ponožkami.

Takový okamžik je pak vhodný k tomu, povolat profesionály například se systémem Rotovac, a z koberce mokrým čištěním odstranit váš zaschlý pot, žluklý tuk, zbytky prachu, různé skvrny a další usazené nánosy, které klasický sáčkový vysavač nedokáže odstranit.

Categories: Business