Stáhněte si video, jak správně položit koberec


Pokládání koberců je práce, jako každá jiná. Vyžaduje určité mistrovství a grif, protože koberec můžete položit buď jako profesionál, anebo také jako naprostý amatér, s ubohým výsledkem. Je to podobné, jako když rozdáte paletu barev a plátno lidem a někteří vytvoří umělecký skvost, zatímco jiní příšernou mazanici.

Chcete-li, aby váš koberec na podlaze opravdu vypadal k světu, měli byste jeho pokládce nejen věnovat patřičnou pozornost, ale také rozumět tomu, co děláte. Může se vám k tomu báječně hodit video z YouTube či jiných sociálních sítí, kde lidé pokládky koberců prezentují jako instruktážní návod.

počítač a káva

Vyrovnejte podlahu – v první řadě odstraňte veškerý nepořádek z podlahy, důkladně jí vysajte a vytřete, nechte vyschnout a zbavte jí různých hrbolků a nerovností. Až bude plocha dokonale čistá a rovná, teprve pak můžete začít s pokládkou.

Koberec pořizujte větší – koberce by měl být asi o půl metru na každé straně větší kvůli tomu, že stěny nemusí být přesně kolmé, a drobný přesah vám vyrovná případný nedostatek, který by někde chyběl, např. je-li půdorys mírně jako kosodélník či lichoběžník. Zároveň počítejte s tím, že budete vyrábět ze stejného koberce obvodový sokl, na který by vám taktéž měl zbýt materiál.

kočka na koberci

Začněte s pokládkou v nejlépe dostupném rohu – koberec do rohu přiložte tak, aby mírně přečníval všechny stěny asi o 10 cm a teprve pak jej opatrně rozprostřete po celé ploše. Měl by ve finále pokrýt celou plochu tak, že všechny stěny přečnívá alespoň opět o 10 cm. Až bude takto usazený na místě, začněte v tom nejlépe dostupném rohu koberec přikládat k jedné ze stěn a poté jej opatrně technickým nožem odřezávat.

fialový koberec

Odřezávání provádějte přesně – koberec vždy přiložte, resp. vmáčkněte prstem ke stěně a technickým nožem jej prořízněte tak, aby byl okraj koberce přesně na konci stěny. Koberec musí pokrýt precizně celou plochu místnosti téměř na milimetr.

Až bude koberec takto položený všude, odřízněte ze zbytků asi 7 cm vysoký proužek a ten opatrně nalepujte chemoprenem podél všech stěn jako obvodová sokl. Sokl se musí dotýkat koberce na podlaze a tím celou místnost jakoby https://www.restu.cz/jakoby/ uzavře do krásného a jednotného povrchu. Uvidíte, že takovýto výsledek se vám bude líbit, takto pokládají koberce skuteční profíci, a chcete-li to vidět na instruktážním videu, využijte stahovače videa, protože z YouTube se videa dají stáhnout stahujvidea.cz.

Categories: Business