I STŘEDNÍ VĚK MÁ NĚCO DO SEBE

Mnohdy se člověk zalekne představy, že děti pomalu odrůstají a touží se osamostatnit. Nezáleží na tom, že čerstvě dodělaly střední, nebo vysokou, zkrátka chtějí „světu“ dokázat, že jsou schopní se o sebe postarat.
Po rodičích chtějí jen pomoct s novým bydlením a hurá, nastupují do zaměstnání, aby měly z čeho žít.
A před námi najednou vyvstává otázka, jak naložit s časem, který jsme do té doby věnovali jen rodině.
focení s tyčí
Začneme vzpomínat na koníčky, které jsme museli opustit, když přišly na svět děti a pokud tehdy nešlo jen o bezduchou pařbu, zjistíme, že se můžeme vrátit.
Co byl váš společný zájem, když jste se seznámili? Cestování vlakem? Dlouhé jízdy na kole? Fotografování? Nebo jste se seznámili v knihkupectví, či knihovně, protože oba milujete čtení?
Vraťte se k tomu. Alespoň jednomu koníčku byste se měli věnovat společně.
Žena by se ráda učila nějakým tancům? Proč ne. Muž by měl zkusit dělat nějakou činnost, která ho sice obzvlášť nebaví, ale udělá radost své partnerce.
Ona na oplátku se může věnovat jeho koníčku. Třeba včelaření.
Myslíte si, že s padesátkou na krku se už tak můžete akorát těšit na vnoučata? Omyl! Teprve teď začíná život!
Odpadá stres z toho, abychom dítě vypravili do školy čisté, naučené, se svačinou a včas. Nemusíme hlídat, abychom ho nezapomněli odvést na kroužky.
Už netrávíme víkendy vysilujícím úklidem, který stejně za chvíli nebude díky dětem znát, ale naopak, vydáme se například na relaxační pobyt v lázních pro dva.
Sobotní večery nemusíme trávit doma, protože nemáme hlídání, ale zajdeme si do divadla, kina, nebo jen tak na skleničku.
Vzpomínáte si, jak jste při intimních chvilkách jedním uchem naslouchali, jestli se ke dveřím ložnice neblíží některý z potomků a pořádně si ho neužili, protože jste museli být potichu jako myšky, abyste je svými zvuky nevzbudili?
To všechno je pryč. Jasně, máte určitý věk, ale dokud to jde a je chuť, užívejte si. Sex není jen pro mladé.
Máte pocit, že váš domov není úplný, protože z ničeho nic je tichý? Pořiďte si zvíře. Je jedno, jestli to bude nějaké do klece, nebo pes, se kterým budete chodit na dlouhé procházky a doma si s ním „povídat“. Ale rozhodně bude váš život naplněnější.
Pokud jste měli dříve pocit, že se nemáte šanci pořádně vyspat, tak do toho! Jednou, dvakrát vás to uspokojí a pak vás budou z postele tahat vaše koníčky, kterým se budete chtít o volném dni věnovat.
Je spousta věcí, které teď můžete dělat. Hlavně jen nesedět a nevzpomínat, jaké to bylo, když byly děti malé a na vás závislé.
Život se nezastaví a my musíme dělat všechno proto, abychom i přes pokročilejší věk, léky, které nám přibývají a stejně tak i vrásky, dokázali se s ním poprat jen tím nejlepším způsobem. Je škoda, když člověk zleniví a volný čas věnuje jen posedávání u televize a tloustnutí.
blondýna s foťákem
I VE STŘEDNÍM VĚKU MŮŽEME BÝT PLNÍ OPTIMISMU, ENERGIE A CHUTI DO ŽIVOTA, PROTOŽE MY UŽ VÍME, ŽE JSME V TOM NEJLEPŠÍM OBDOBÍ ŽIVOTA.

Categories: Životní styl