Vyberte si mezi konferenčními stoky ten správný pro váš obývací pokoj

·         Uzpůsobit styl konferenčního stolku pohovce nebo křeslům
·         Hledat konferenční stolek, který sedačku doplní
·         Konferenční stolek musí být dostatečně velký, ne však přehnaně
·         Musí odpovídat velkosti prostoru, ale i čalounění nábytku
·         Čím větší záklon sedačky, tím vyšší konferenční stolek
konferenční stolek
Ideální výška konferenčního stolku je pětačtyřicet centimetrů, ale záleží také na tom, jak pohodlná a jak hluboká je sedačka, případně křesílka, které jsou ke stolku přisouzeny. Pokud máte malý záklon sedačky nebo pohodlná křesla, můžete volit nižší konferenční stolek. Záleží ale také, co všechno u konferenčního stolku děláte. Pokud zde občas i pracujete, něco píšete nebo řešíte, volte rozhodně podle výšky pohovky. Pokud to bude sloužit jenom jako odkládací prostor, máte možnosti větší.

Jaká by měla být velikost plochy stolku?

Podle toho, co na něj odkládáme. Většinou jsou to knihy, nějaká váza nebo dekorace, občerstvení, voda nebo ovladače na elektroniku, možná nějaké časopisy. Proto by měl být sice konferenční stolek dostatečně velký, ale také velice stabilní, aby jej nepřevrhlo každé vstávání od sedačky. Ideální je stůl, který stojí na zemi, případně má velmi bytelné nohy i tělo.
Velikost stolku by měla být asi sedmdesát centimetrů na délku, v tom případě ale jen čtyřicet centimetrů na šířku.
stolek ze dřeva a kovu
Vyberte ten správný typ
–          Dnes jsou velmi moderní stolky, které jsou multifunkční, tedy mohou sloužit i jako úložný prostor, nebo se naopak dají zasunout pod sedačku nebo pod křeslo
–          Nejčastější provedení konferenčních stolků je dřevěné, ale často se setkáváme také s kovem a sklem, nejčastěji v kombinacích
Velmi oblíbené v posledních letech je designové tvrzené sklo. To se hodí hlavně do otevřených prostorů, které bojují s tím, že se zdají malé. Skleněné doplňky mohou prostor nejenom prosvětlit, ale také opticky zvětšit, nejspíš proto jsou tak žádané.

Categories: Bydlení