Dovolená bez nudy

Jedno takové místo existuje. Na jedné straně hory, na druhé přírodní koupání a za chladnějšího počasí termální koupaliště. Pokud máme rádi nějakou činnost, tady se udit určitě nebudeme. Za horkého letního počasí se rádi zchladíme a rádi si zaplaveme v nádherném prostředí s výhledem na Vysoké Tatry. Tímto místem je největší přehrada Slovenska, která se jmenuje Liptovská Mara.
liptovská mara
Liptovská Marabyla vybudovaná už před padesáti lety a má rozlohu 22km čtverečních. Její hloubka dosahuje v některých místech až 43 metrů. Byla pojmenovaná podle jedné z několika obcí zatopených touto přehradou. Je vyhledávaným místem, které mimo koupání můžeme využít k rybolovu, vyhlídkové plavbě nebo si půjčit vodní skútry.

Při jejím břehu se můžeme ubytovat v pohodlí v kempu „Liptovský Trnovec“, kde se nachází rekreační středisko pro kempování a stanování, popřípadě se zde ubytovat v dřevěných chatkách. Příjemné koupání si můžeme užít na plážovém koupališti. Při vyšších nárocích na ubytování je v blízkém okolí spousta hotelů, penzionů a apartmánů. Je jen na nás, jestli se raději ubytujeme poblíž místa, kde se budeme koupat nebo odkud vyrazíme na túru.
liptov sruby
Pokud budeme chtít nějakou horskou túru absolvovat, máme na výběr spoustu tras s různě dlouhým časem. Pamatujme však, že jestli je u nějaké trasy uveden čas 3:00 h znamená to jen čas, za který dojdeme přiměřenou rychlostí na vybrané místo. Musíme si spočítat i čas, který tam strávíme a stejně dlouhá cesta nás bude čekat i na cestě zpět. Na cestě zpět můžeme být unavení a cesta může trvat déle. Proto bychom na túru měli vyrazit brzy, aby se nestalo, že se budeme vracet za tmy. Mohli bychom zabloudit a to by v horách nemuselo být příjemné.
Další den můžeme strávit v některém z termálních koupališť.
cikáni v bazénu
Bude třeba pršet nebo potřebujeme změnu. Po náročné túře je využijeme k regeneraci namožených a bolavých svalů. Můžeme relaxovat v teplé minerální vodě, pomocí různých atrakcí a trysek využijeme masáže. Vybrat si můžeme ze dvou nejbližších, Aquaparku Tatralandia aGino Paradise Bešeňová. Obě místa nabízí spoustu bazénů s různě teplou vodou, různé atrakce a tobogány, můžeme navštívit saunu nebo se nechat namasírovat. Řekněte sami, nudili byste se na takové dovolené?

Categories: Dovolená