Trh s nemovitostí

Odhadce nemovitostí a cena je velmi důležitý akt, než si pořídíte nějakou nemovitost Odhadce nemovitostí a cena jdou ruku v ruce s obchodním trhem realit a věřte mi, že je to velmi důležité. Já sama jsme jednou odhadce nemovitosti nutně potřebovala nemyslete si, není to žádná sranda a levné to taky zrovna není. Já sama jsem byla překvapená, když si odhadce vzal tolik peněz, co si vzal. Ale co jsme mohla dělat. Musela jsem mít odhadce, bez toho koupit a prodat dům nejde. Odhadce nemovitostí a cena je proto vždy na prvním místě a je třeba to brát v úvahu. Ne vždycky si poradíte jen sami a s vlastním typem ceny.

Design a reality jsou si blízké.

Taky bych vám chtěla popsat jeden případ, kdy si prodejce nemovitosti nevzal odhadce ceny a potom z toho byl velký problém. Můj soused prodával dům. Byl sám a moc se v prodeji nevyznal, což chápu, ale to je právě o důvod víc, proč by si měl vzít odhadce nemovitostí a cenu s ním určit. Jenže pán chtěl ušetřit, protože se dozvěděl, že odhadce stojí moc peněz. Sice je to pravda, ale co se dá dělat? Jsou pravidla jasně dané a někdy vám to kupující nakonec nekoupí, dokud neuvidí na papíře cenu určenou odhadcem nemovitosti. A tak začalo velké kolo. Pán si určil vlastní cenu nemovitosti. A přitom vůbec nevěděl, že sám sebe okrádá.

Obchodní trhy jsou různé, včetně realit.

Jenže mu to nikdo neřekl. Svůj domek na vesnici s velkou zahradou prodával na internetu za milion, přitom to mělo hodnotu skoro dva miliony. A je pak tedy jasné, že se mu telefon nezastavil, protože mu každý volal. Nevěděl, komu dům prodat, a tak si řekl, že bude asi losovat, ani si nepamatoval, kdo mu volal první. byl docela v šoku, ale pak mu naštěstí cvaklo, že to má si moc levné. A tak aby nepřišel o velké peníze, tak si nakonec přeci jen odhadce nemovitostí vzal a cenu ujednali. Nakonec byl soused rád, že tak udělal, Odhadce mu určil cenu o šest set tisíc korun více a byl pak spokojená ý a řekl si, že udělal nakonec dobře. A dům prodal i tak.

Categories: Business