Tiskárny bez náplní

Tiskáren je spousta druhů. Rozdělit je můžeme do několika kategorií. Například na profesionální stroje, ale ty si asi nekoupíte, stroje pro domácí použití a tiskárny pro obchod. Tím jsou míněny ty malé, které pomocí jehliček vytisknou účtenku, či jiný doklad o koupi.

Domácí tiskárny zde rozebírat nemusíme, snad každý ví oč jde a skoro každý už ji dnes doma má. Kdopak nepotřeboval něco vytisknout a běhat s jedním či dvěma papíry k profesionální firmě zabere jednak čas a také to stojí nemalé peníze.
Barvy v tiskárně

Zda se vám doma tiskárna vyplatí musíte zvážit sami a když už si ji jdete koupit, pozor na podezřele levné kusy. Na internetu se běžně stává, že ji koupíte bez náplní a tím jste v loji, protože ty jsou samy o sobě hodně drahé. Jistý obchod je tak nabízí stále. Naštěstí jejich příliš nízká cena varuje předem, takže když už si ji koupíte tak víte, že si ji budete muset naplnit. Lidově řečeno. Proto je lépe se uchýlit ke koupi tiskárny značkové, a navíc ji koupit v osvědčeném obchodě.
Model tiskárny

Jedny z nejznámějších jsou tiskárny značky Epson. Tato firma jich vyrábí nespočet druhů a v drtivé většině já má i nejlevnější na trhu. Pokud nejste nároční tak po ní určitě sáhněte.

Druhý důvod je ten, že nebude mít problémy sehnat do ní cokoli. Právě barvy do tiskárny Epson jsou snadno dosažitelné a není třeba vymýšlet, jak je „ošidit“, což se jindy dost často dělává, Výsledkem jsou pak vysoce umělecky vyvedené šmouhy místo fotografie, nebo letáčku. Takováto šmouha asi nebude mít ani uměleckou hodnotu.

Proto je třeba dávat při koupi barev pozor. Pravidla jsou stejná jako u koupě stroje samotného. Nebrat ty nejlevnější náhražky. Flekatá fotografie je to nejmenší zlo, které vás pak může potkat. Ucpané trysky, nebo inkoust přímo v tiskárně je daleko horší. Dokonce se může stát, že tiskárna s těmito náhražkami tiskla naposledy.

Categories: Nákupy