Peníze se dají sehnat

Říkává se, že ‚peníze budou a my nebudem‘, a určitě je to pravda. Ale realita našeho života je nejednou jiná. Nejednou jsme my, ale peníze už nikoliv. Respektive tedy peníze sice jsou, ale ne v naší peněžence. A jak se mnou jistě souhlasíte, není to zrovna radostná skutečnost.

Někdy můžeme nad takovým nedostatkem peněz mávnout rukou a ignorovat ho. To ale jedině v případě, že máme zaplacené všechno, co se zaplatit muselo, a tak musíme oželet nanejvýš něco, bez čeho se dá klidně obejít, co pro nás není zase až tak zásadní.

lesklé groše

Jenže ony jsou někdy peníze něčím naprosto nedostatkovým i tehdy, když bychom ještě měli platit za něco, co je pro nás důležité, co nemůžeme postrádat. A když nemůžeme financovat něco, co se zkrátka financovat musí, není jiné cesty než se pokusit aspoň dostat půjčku. Která sice není darem, a tedy naprosto dokonalým řešením finančních problémů nás lidí, ale dají se s využitím takové pomoci překonat aspoň ty nejhorší potíže. A pak, když se získaná půjčka splatí, může život běžet dál, jako by se na nás nikdy žádné finanční problémy nenahrnuly.

Ale kdo někdy usiloval o získání půjčky, ten mi možná potvrdí, že to nebyla žádná legrace. Že sice bylo nabídek různých půjček dost, ale když se o některou zažádalo, byl zájemce nejednou odmítnut.

polské bankovky

Tak už to prostě chodí. Když chce někdo půjčku od banky, musí být bonitní, musí mít dost vysoké příjmy, čisté registry dlužníků a další přednosti. Musí prostě přesvědčit bankovní úředníky, že určitě dokáže splácet. A když to někdo nedokáže, má smůlu.

A pro takové smolaře, kteří v bankách neuspějí, je tu nebankovní hypotéka https://nebankovnihypoteky.net/nebankovni-hypoteky/, kterou mohou dostat i žadatelé, kteří jsou hodně vzdáleni tomu, kdo je považován za ideálního žadatele. Tady stačí dát záruku splácení v podobě nemovitosti a hned tu půjčí i těm, kdo peníze navíc potřebují, ale v bance by neuspěli.

Categories: Peníze