Dokonalé sportovní oblečení

Snad každý sportovec Vám potvrdí, že nejdůležitější pro sport je se vhodně obléct. Úplně to platí pro outdoorové sporty. Podle vášnivých sportovců neexistuje špatné počasí, pouze nevhodné oblečení. Naštěstí, v dnešní době to již může být pravdou. Pokročilost mnohých metod při výrobě sportovního oblečení, ale i úpravy některých látek umožnily, aby se daly zhotovit kousky vhodné i do extrémních podmínek. Pokud si vyberete správně oblečení Vám zajistí ochranu proti větru i dokonalou nepromokavost. Tradice kvalitních kousků jde s některými firmami již mnoho let. Mezi tyto stálice patří jistě výrobce Didriksons 1913.

sport v přírodě

Jde o švédskou firmu, jejíž historie se začala psát, jak už jméno napovídá, v roce 1913. Manželé Hanna a Julius v jedné menší rybářské vesnici začali vyrábět voděodolné oblečení vhodné pro lov ryb. Díky lokalitě, ve které vyráběli, se jim objednávky jen hrnuly a jejich malá firma začala velmi brzy prosperovat. S růstem závody bylo důležité neustále si udržovat stávající zákazníky, ale při tom také lákat nové. Tohoto efektu docílili nekonečnou honbou za lepším oblečením s vychytanějšími nedostatky. Důležitým milníkem pro firmu bylo vynalezení gumy. Do té doby bylo oblečení upravováno pro docílení voděodolnosti pomocí olejů.

Švédsko příroda

Guma se ukázala jako vhodnější, měla několik výhod, oblečení vydrželo déle a kýžený efekt proti vodě byl kvalitnější. Ještě větší přiblížení se dokonalosti a větší oddálení od vody znamenal vynález stroje, který umožňoval tepelně spojovat jednotlivé kousky, ze kterých se oblečení skládalo. Švy tak lépe těsnily a nepronikala jimi tekutina. Didriksons se stále zlepšuje a modernizuje, to z něj dělá jednoho z nejoblíbenějších výrobců funkčního oblečení. Se správným vybavením bude mnohem jednodušší vydat se do přírody za dobrodružstvím a něco konečně zažít.

Categories: Nákupy