Mimořádná splátka

Pokud máte hypotéku, pak je jistě i vašim cílem ji co nejdříve splatit. Věřte, že rozhodně nejste jediní. Velká spousta lidí by si přála mít co nejdříve hypotéku skutečně z krku. Je sice hezké, že máte konečně peníze na to, co skutečně potřebujete, ale pro některé není nic snadného mít na krku nějaký ten závazek.
ruličky peněz
Jestli je ale něco, čeho můžete využít, pak je to mimořádná splátka https://www.hypotekybezregistru.cz/a44-mimoradna-splatka/. Je ale potřeba dávat si pozor na to, zda tuto možnost vůbec máte. Pokud totiž ne a i přesto byste se rozhodli něco splatit dříve, můžete z toho mít tak akorát nepěkné sankce, což jsou zase zbytečné peníze navíc.
Již na samém začátku a to před tím, než se rozhodnete podepsat smlouvu na hypotéku, je potřeba si přečíst veškeré informace, abyste poté nebyli nepříjemně překvapeni. Určitě v takové smlouvě najdete i to, zda je možné hypotéku předčasně splatit. Pokud ano, pak máte rozhodně vyhráno. Pokud ne, pak je to již horší.
Přeci jen ale i vás, kteří nemáte možnost předčasné splátky, nějakým způsobem potěšíme. Ptáte se, jak? Inu nově je totiž uvedeno v platnost to, že je možné splatit alespoň 20% částky a to jeden měsíc před tím, než nastane jubileum daných smluv. Za něco takového banky skutečně nesmějí pokutovat, takže za to nebudete muset platit ještě mnohem více.
Pokud navíc nejste se svou bankou spokojeni, můžete se rozhodnout pro jinou. Dokonce i pro takovou, která bude mít podle vás mnohem lepší podmínky. Spolehnout se můžete na to, že na něco takového budete mít skutečně čas.
strom peněz
Pozor je ale potřeba dávat si na to, že se jedná o poměrnou novinku, která ještě není tak úplně zavedená pro všechny typy hypotečních úvěrů. Může se tedy stát, že u hypotéky vašeho typu se zatím ještě mimořádná splátka neobjevila. Něco takového je skutečně potřeba si hlídat.
Jakmile se ale tato možnost naskytne, pak vám rozhodně doporučujeme jí chytit za pačesy.

Categories: Peníze