Haváriím v domácnosti můžete předcházet

Co by vám poradil instalatér, abyste jej nemuseli tak často volat kvůli havárii?

Nevhazujte do odpadu, co vás napadne

Odpadové potrubí působí zdánlivě neohroženým dojmem a může vám připadat, že do toalety lze spláchnout leccos, od slupek od brambor po hygienické vložky. Měli byste si však uvědomit, že propustnost odpadů je omezená, a že tam nelze házet vše, co vás napadne a čeho se chcete zbavit. V první řadě tam patří pouze klasický toaletní papír a žádný jiný, ani ubrousky ne. Nepatří tam ani vložky, tampony, gáza, vata, větší kusy tvrdé zeleniny, různé slupky, pecky, ořechy, kosti a podobné předměty. Zabraňte, resp. poučte i vaše děti, aby do odpadů neházeli to, co tam nepatří.

instalatér na toaletách

Topení nechte vyčistit a prověřit jeho stav

S instalatéry se můžete domluvit, aby vám vyčistili topné rozvody od nánosů bakteriálních kalů. Ty jednak snižují výkon topné soustavy, a pak mohou přispět i k jejímu poškození. Instalatéři zároveň mohou odhalit vady a problémy, které by mohly způsobit výpadek vytápění v průběhu topné sezóny. Instalatéři pohotovost mají na starosti i plynové spotřebiče, a u vytápění plynovým kotlem mohou provádět jak revize, tak i opravy.

uzavírací ventil vody

Používejte změkčovače vody

V oblastech s velmi tvrdou vodou, kde je příliš velký výskyt vápenných iontů, se vyplácí mít v provozu změkčovače vody. Bude to mít pozitivní efekt na všechny domácí spotřebiče a také na vodovodní baterie, bojlery, kohoutky, ventily, armatury i potrubí. Co dokáže vodní kámen, jste možná viděli v televizní reklamě, ale nejpřesvědčivější je prožít nějakou havarijní událost na vlastní kůži. Nikomu z vás nepřejeme, aby se něco takového stalo, ale změkčovače vody dokážou zabránit nánosům kamene v bojleru, který kvůli tomu vypoví službu, zanesení vodovodní baterie, ucpání vodovodních trubek nebo vážné poškození automatické pračky.

Categories: Www