Dokonalá pedikúra pro každé nohy

Péče o nohy je stejně důležitá jako jakákoliv jiná zdravotní péče. Budeme-li mít nemocná chodidla, najednou zjistíme, že mnoho činností je nám nedostupných. Vždyť bezbolestná chůze je základ k tomu, abychom mohli sportovat, chodit, pracovat nebo tančit. Zejména v létě, kdy odhalíme svá chodidla v páskových sandálech, je důležité, aby naše nohy působili nejen zdravě, ale i esteticky. Mnohdy převažuje názor, že jde o dámskou záležitost, ale i muži by měli dbát na zdraví svých nohou. Zatvrdlá kůže, puchýře nebo zarostlé nehty a kuří oka určitě nepřidají k image kohokoliv. Co tedy udělat, abychom se vyvarovali takových problémů?
koupel na nohy
Navštivte pedikéra
Nikdo neprohloupí, když navštíví pedikúru. Tyto salony jsou specializované na péči o nohy a odborní pracovníci budou vědět, jak se o naše chodidla postarat. I když si myslíme, že máme nohy zdravé, prevencí nic nezkazíme. Lépe předcházet, než pak složitě řešit. Většina salonů spolupracuje s dermatologem, ortopedem a fyzioterapeutem, takže pokud je třeba řešit i složitější případy, snadno se o vás společnými silami postarají. Pokud si vybíráme salon, měli bychom si dobře prohlédnout všechno, co nás při výběru bude zajímat.

Než vybereme?
1/ používání jednorázových nástrojů, rukavic a desinfekce
2/proškolení a praxe pedikérů
3/množství úkonů, které salon nabízí, jako např. odstranění zrohovatělé kůže, masáž chodidel, odborné ošetření zarostlých nehtů a další služby, které prospějí našim nohám
4/prostředí, ve kterém jsou služby nabízeny
5/v neposlední řadě se díváme i na přípravky, které jsou používány  a  zvážíme, zda jsou ceny služby adekvátní.
 špinavá chodidla
Co můžeme v salonu očekávat
1/mokrá pedikúra
Jde o klasiku, kdy projdeme relaxační koupelí, odstraněním tvrdé kůže, kůžiček a lehkou masáží chodidel.
2/kombinovaná pedikúra
Jde o podobný sled úkonů jako u mokré pedikúry, navíc zahrnuje úpravu nehtů.
3/suchá, neboli přístrojová pedikúra
Provádí se broušením nasucho, není nebezpečí říznutí či jiného poškození a je vhodné pro lidi, kteří jsou na kůži choulostiví, např. diabetici.

Categories: Ženy