Co lze sázet na podzim?

Možná se vám může zdát, že létem končí všechny vhodné podmínky, které jsou vhodné pro výsadbu rostlinek. Není tomu ale tak. Ideální dobou je totiž podzim a to pro sázení celé řady rostlin. Především tedy stromů, keřů nebo jarních cibulovin. S údržbou podzimní zahrady není navíc tolik práce, takže je možné věnovat se s poklidem sázení rostlinek.

Jestli byste rádi ještě letos stihli sklizeň zeleniny, pak je vhodné zasít semínka rané ředkvičky nebo dokonce salátu a to již v září. Pokud byste jarní sklizeň chtěli uspěchat, pak můžete v říjnu nebo listopadu vysít karotku nebo pastinák. Na jaře se budete jistě radovat z předčasné sklizně jarní zeleniny.
srdce v listě

Jestli je něco, čemu rozhodně podzim přeje, pak je to cibule a česnek. Pokud totiž sežene vhodný česnek, který je určen pro sázení, měli byste počkat s výsadbou na chladnější dny. Nejlepší doba je v listopadu. Pokud se cibule vysází na podzim, jarní úroda má velký náskok.

V měsících jako je září a říjen je možné vysít jarní cibuloviny, které budou na jaře tvořit ozdobu vaší zahrádky. Na podzim je vhodné sázet cibulky narcisů nebo tulipánů. Pokud milujete růže, nezapomeňte sázet už v říjnu.

Mezi dřeviny, které je nejvhodnější vysadit na podzim, můžeme zařadit keře nebo dřeviny. Díky podzimnímu sázení stihnout mnohem lépe a hlavně hlouběji zakořenit.
cesta u lesa

Mezi okrasné dřeviny, které se obvykle vysazují v zimních měsících, můžeme zařadit magnólii, sakuru nebo jehličnany. Existují i ovocné stromy, které je mnohem vhodnější sázet na podzim. Jedná se o jabloně, hrušky nebo dokonce třešně. Jak všichni moc dobře víme, chuť ovoce ze zahrádky je mnohem lepší a hlavně nezaměnitelná.

I vy byste měli využít toho, že se podzim zase pomalu ale jistě blíží. Na zahrádce již budete mít více času. Začněte proto se sázením dříve. Sami uvidíte, že vám budou všichni závidět tu krásu na vaší zahrádce, která se objeví již z kraje jara. Nebudete litovat.

Categories: Bydlení