10 nejlepších muzeí v Norsku

Lidové muzeum na poloostrově Bygdøy – Oslo

Skvělé místo pro celou rodinu. Muzeum nabízí celé ulice a malé vesničky historických domů ze všech koutů Norska od vikingského kostela ze 13. století, až po plnohodnotný bytový dům 20. století. Všudypřítomní průvodci, služky a obchodníci pomáhají hostů usadit se v minulosti a informovat je o životech, které žili Norové v minulosti.

 město Norska

Zjistěte, co tvarovalo Bergen

Bergen byl důležitou součástí hanzovní sítě a měl práva být centrem jednání o všem od severního Norska. Obchodníci tvořili složité sítě propletené přes hranice s jinými zeměmi a spojovaly tak nejrůznější jazyky a kultury. Slavný přední přístav Bryggen se stal centrem hanzovního obchodování v Bergenu a návštěvníci zde dnes najdou hanzovní muzeum, které vypráví příběh o tomto fascinujícím vlivu mezinárodní sítě na město

 středověký šití

Význam ropy

Ropa byla objevena v norských vodách v pozdních 60. letech. Transformovala Norsko z nejchudších skandinávských zemí, kde chudobu podporoval pouze rybolov a lodní doprava, do jedné z nejbohatších zemí světa. Norské muzeum ropy ve Stavangeru vypráví příběh o významu ropy pro norskou společnost a vrhá světlo na tento fascinující průmysl. Muzeum je za rozumnou cenu a je vhodné i pro děti.

 

Lidská duše v kameni

Muzeum a park Vigeland byly domovem a ateliérem slavného norského sochaře Gustava Vigelanda z počátku 20. století. Muzeum se nachází v jedné z nejatraktivnějších oblastí Osla a vrhá světlo na tohoto fascinujícího člověka a jeho životní období. Jedná se o jednu z nejkrásnějších budov v Oslu.

 

Vikingové

Lofotské ostrovy jsou zcela odlišné od měst jižního Norska. Tato oblast má nádhernou přírodu a láká tak mnoho návštěvníků. Kromě své přírody nabízí jedno z nejlepších muzeí Vikingů ve Skandinávii. Vikingské muzeum Lofotr nabízí několik vikingských staveb, repliku lodi Gokstad a možnost podílet se na skutečné vikingské slavnosti a dlouhém večeru.

 

Místo, které bude hudbou pro Vaše uši

Ve třetím největším norském městě Trondheim navštivte Rockheim. Národní muzeum populární hudby poskytuje interaktivní a smyslový zážitek spojením hudebního vývoje s kulturními dějiny a poskytuje fascinující pohled na to, jak hudba pomáhá formovat naše životy.

Categories: Dovolená