Život bez plastu: těchto jednoduchých tipů, může každý provést

Káva do ruky nebo do auta

Spotřebováváme asi 320 000 jednorázových šálků za hodinu. Většina kávových šálků je vyrobena z lepenky, ale uvnitř je tenká plastová vrstva, víko je téměř vždy vyrobeno z plastu. Pokud je pro vás důležité, abyste si sebou brali kávu, raději ji vložte do opakovaně použitelného termohrnku.
anglická snídaně

Mýdlová kostka

Tekuté mýdlo je výhodné a pohodlné, ale obvykle ho koupíte v plastovém dávkovači a ten skončí v koši, jakmile je prázdný. O něco lepší je koupit balíčky a doplnit dávkovače mýdla. Mnohem lepší je jednoduše koupit kostku mýdla.

Biologicky odbouratelné zubní kartáčky

Přemýšleli jste někdy o tom, čím si každý den zuby čistíme? Pro ty, kteří si nechtějí dávat plast do pusy, existuje několik možností: například: bambusové zubní kartáčky s hydrofilními štětinami z biologicky rozložitelného nylonu. Mimochodem, dentální nit je také vyrobena z přírodních materiálů, jako je hedvábí a včelí vosk.

Kohoutek místo plastových lahví

Voda v plastových lahvích opravdu nemusí být. Pokud přepnete na vodu z kohoutku a opětovně plníte lahve, ušetříte spoustu plastového odpadu.

Život bez plastů  s dřevěnými lžičkami

Mnoho z nás považuje plasty za hygienické, ale zejména levné kuchyňské nádobí může snadno rozpouštět malé částice, které skončí v našem jídle. Dřevo je méně problematické při výrobě a likvidaci, často vydrží déle a nevylučuje nezdravé látky.
hrnek na mléko

Holicí strojky (téměř) bez plastů

Jednorázové břity doufejme, že už nikdo nepoužívá. Odpadkové hory, které vytvořily, jsou naprosto zbytečné. Ale dokonce i "normální" plastová břitová holítka produkují odpadky. Existují alternativy k životu bez plastů: břitvy vyrobené z odolného dřeva nebo kovu.

Použijte sklenice

Sklenice se šroubovacím uzávěrem mohou nahradit přilnavou hliníkovou fólii, plastové tašky nebo levné plastové plechovky.

Mléko a jogurt ve skle

Kupujete mléko v nápojovém kartonu a jogurtu v plastovém kelímku? Ale tyto mléčné výrobky existují téměř ve všech supermarketech v opakovaně použitelných sklenicích a lahvích.

Méně balení pro šampon a sprchový gel

Sprchový gel a šampon jsou téměř vždy zabaleny do plastových lahví. Bohužel tu není mnoho alternativ, koneckonců, náplně pomáhají snižovat množství plastového odpadu. Lepší a zcela bez plastů jsou přírodní mýdla pro tělo a vlasy,

Obědové krabice z nerezové oceli, skla a dřeva

Pokud si s sebou vezmete jídlo na cestu do obědových svačinových boxů, udělejte to mnohem lépe. Existují alternativy k tradičním plastovým boxům. Krabice z nerezové oceli, ze skla a dokonce i dřeva, jsou odolné a bez znečišťujících látek.

Život bez plastového sáčku

Skutečnost, že plastové sáčky jsou problémem životního prostředí, je nyní jasné téměř všem. Nejlepší alternativou jsou opakovaně použitelné tašky.

Vyvarujte se hotových jídel

Většina hotových jídel je nejen plná umělých přísad a skrytého cukru, ale také se podávají v plastu. Udělejte něco dobrého pro sebe a životní prostředí a uvařte si lépe sami.

Categories: Bydlení