Vybíráme sedací soupravu. Jak vybrat takovou, která bude nejen praktická, ale bude slušet i vašemu interiéru?

Vaše stará sedací souprava už dosloužila a vy přemýšlíte nad nákupem nové? Pro začátek si ujasněte, co vše od své nové sedačky očekáváte, jak by měla být velká, zda má mít úložný prostor nebo má být rozkládací. Jestliže toužíte po celém kompletu, vybírejte sedací soupravy 3+2+1. O co jde?
prostorná pohovka do U

Sedací souprava, která oživí celý váš obývací pokoj

Vybrat si vhodnou sedačku může být těžší, než se na první pohled zdá. I když víte přesně, co chcete, můžete narazit na spoustu detailů, které vás nakonec od koupě odradí. Jestliže měníte celý vzhled svého obývacího pokoje, jistě oceníte rozkládací sedací soupravy 3 2 1. Ve stejném stylu, barvě i provedení tak získáte vybavení pro celý svůj obývací pokoj, výhodou je také to, že s jednotlivými kusy nábytku pak můžete manipulovat, jak se vám zlíbí. To oceníte zejména v menších bytech, protože křeslo nebo taburet můžete podle potřeby přesunout do kterékoliv jiné místnosti. Možnost rozložení se vám zase bude hodit v případě, že čekáte návštěvu, která se u vás zdrží přes noc. Rozloženou sedačku ale můžete využít i jako plnohodnotné lůžko, což ve velmi malých bytech oceníte asi nejvíce.
tmavě zelená sedací souprava s taburety

Funkce jsou důležité, co všechno potřebujete vy?

Při výběru samotné sedací soupravy berte v potaz i to, kolik lidí bude běžně sedačku používat, kolik vás na ní tedy bude sedět každý večer u televize. Pokud máte už i změřené rozměry bude snazší rozhodnout se, jak velkou sedací soupravu vlastně potřebujete. Určitě nechcete investovat do pohovky, která nebude pro vás vůbec pohodlná a budete se na ní muset celá rodina mačkat. Funkci rozložení berte vždy jako plus, protože i když vy sami na sedačce nemáte v úmyslu spát, nikdy nevíte, kdy se vám tato možnost bude hodit. Není také na škodu, když má navíc i úložný prostor. Protože volného místa není doma nikdy dost.
Vyberte si sedací soupravu, která bude skvěle ladit i s křesly a taburety. Vyplatí se to.

Categories: Bydlení