Miliónové děti

Pro některé devítileté až patnáctileté děti je „terno“ už jen ta skutečnost, že se dostanou do záře reflektorů místního malého divadla nebo do hledáčku fotografa z místních novin. To však neplatí v Americe, kde honba za slávou dokáže skutečně vydláždit až naprosto neuvěřitelnou cestu, po které se takové děti mohou vydat – prostředků na to mají dost díky internetu a sociálním sítím, kde se senzací může stát skutečně každý.
milé děti

Čím mladší, tím lepší

Všichni máme občas takovou menší radost z toho, když se děti chovají jako dospělí – o to víc se bavíme, pokud se snaží napodobit dospělé, kteří se sami chovají ještě jako děti. A přesně takovouto poptávku po zábavě plní hned několik malých karikatur americké mladé společnosti – například doposud nejmladší Lil Tay neboli Tay Cosgrove. Devítiletá dívenka je hvězdou internetu, který ji (nebo její rodiče?) na oplátku zásobuje peněžitým palivem pro další eskapády, dalo by se to tak tedy nazvat.
Lil Tay se proslavila na sociálních sítích jako sprostá rebelka z amerického Hoodu plné černých gangsterů a rapperů, kteří, byť v životě nezažili žádnou Afriku, ve svých textech často zmiňují tvrdý život a nedostatek zlata v zubech. Holčička, která ve svém slovníku používá slova jako negr (což je pro někoho jiné pleti než černé v USA doslova tabu) a d*vka, se tak přidala k dalším několika „osobnostem“, které se doslova živí na lidské touze se zasmát.
socialní ikonky 

Kdo ale platí?

První otázkou, která vyvstane – kdo vlastně tyto osobnosti platí? Vždyť přece pokud je někdo sleduje, tak neplatí ani cent. Je to více méně jednoduché. Všechno je to jeden velký marketing. Lidé rádi sledují až trapně se chovající děti, nuž dejme těmto dětem pěkné oblečení a nechme je pít třeba nějaký nápoj v záběru kamery a máte hned super reklamu, která se opře zrovna do té cílové skupiny, kterou potřebujete – zkrátka geniální.
 

Kdo je tam strká?

Pravděpodobně rodiče, kteří mile rádi přijmou z dceřiné brigády trochu těch peněz. Je to až smutné, jak ostatně zmínil jeden komentář pod touto mladou „senzací“ = pravděpodobně si rodiče mastí kapsy za kamerou, a ještě jim dělají image a management. O to smutnější to potom celé je, nepřipadává vám to tak?

Categories: Www