Lednice-cíl pro romantické návštěvníky, kteří se rádi ztrácí v čase


Pokud se vydaří http://www.hzscr.cz/clanek/web-informacni-servis-zpravodajstvi-2014-leden-mimoradne-udalosti-spojene-se-zimnim-obdobim.aspx počasí, bývá jaro a časné léto pro Lednicko-valtický areál, který je od roku 1996 na seznamu kulturního dědictví UNESCO, tím nejkrásnějším obdobím v roce a určitě stojí za to se zde zastavit k delšímu pobytu a náležitě si vychutnat zdejší romantickou atmosféru.interiér zámku Lednice
Základním pilířem ke spokojenosti návštěvníků je kvalitní a osvědčené hotelové ubytování. Přímo v atraktivní zóně nedaleko zámku Lednice je už dobře zavedený hotel, který poskytuje prvotřídní ubytování v krásném a romantickém prostředí s profesionálním personálem a osobním přístupem ke všem hostům. Luxusní ubytování lednice nabízí 3 kategorie pokojů, wellness, venkovní bazén se sezonním provozem, věhlasnou kuchyni, klidnou atmosféru v okolí hotelu a dostatek soukromí.
Pro všechny milovníky atmosféry dob dávno minulých je jen pár metrů od hotelu zámecký areál, kterému vévodí velkolepý zámek s rozsáhlým parkem, ve kterém se nachází mnoho vzácných dřevin, rybníků a zajímavých staveb, jako je Minaret z roku 1798, Janův hrad nebo Lovecký zámeček.
Samotný zámek je ze 16. století, ale teprve v 19. století získal podobu, kterou si zachoval dodnes. Vyhledávaným exponátem je šestatřicetistupňové dřevěné schodiště v knihovně, které původně vedlo do ložnice knížat a při jeho stavbě nebyl použitý ani jeden hřebík. Ve většině společenských místností jsou cenné mramorové krby.zámecký salonek
K zámku přiléhá veliký skleník postavený v polovině 19. století a v něm je vystaven cykas-nejvzácnější skleníková rostlina, jejíž stáří se odhaduje na 300-500 let.
Malebné městečko Lednice je v české historii zaryté opravdu hluboko. První písemné zmínky o jeho existenci jsou datované do roku 1222. V té době zde byla vybudovaná tvrz, která měla chránit významnou obchodní trasu podél řeky Dyje. Tvrz byla převážně v majetku Lichtenštejnů a v 16. století ji Hartman II. z Lichtenštejna začal přestavovat na zámek.

Categories: Dovolená