Kam se dítě, kam schováš?

.


Pro někoho je jeho potomek velkým překvapením, se kterým (ještě) nepočítal. Pro jiného je to vymodlené dítě, na kterém se roky pracovalo, až pomohlo umělé oplodnění. A někde mezi těmito dvěma extrémy je velká část těch, co tomu nechali volný průběh, a miminko se po nějakém čase v rodině ukázalo.
narozeniny prcka

Zázrak zrození je velice silný okamžik, na který žádná matka nezapomene. Pokud tedy nebyla zrovna v narkóze. Viděno ovšem pohledem dětského života, jedná se o velice krátký okamžik. Má zajisté svoji důležitost a váhu, protože se jedná o start do nového života a je-li nějakým způsobem zpackán, špatně se to napravuje. Větší břímě na rodiče ale teprve čeká. Tím je celé období výchovy od malého miminka po puberťáka.


Co hodně rodin s příchodem děťátka řeší, to je místo. Ze začátku jen pro dětskou postýlku a nějakou hrací deku nebo košík. To ještě lze i v garsonce vyřešit. Ovšem jakmile začne potomek lozit a běhat, potřebuje místa mnohem více a také se začínají hromadit jeho hračky. Plyšáci, odrážedla, stavebnice, knížky, kostičky, autíčka, panenky, atd..

.


Není jednoduché to všechno někam umístit. Ideální představa je, že má dítě již odmala vlastní pokoj, kam jsou všechny jeho věci umisťovány. Ale ono nechce zůstat samo v pokojíčku (až na výjimky), ale hrát si s maminkou nebo tatínkem v kuchyni, v obývacím pokoji, v pracovně. A ještě si zabere část koupelny a na chodbě se v noci cestou na záchod zaručeně taky o nějakou hračku přerazíte.

Můžeme jim to mít za zlé?
batole s lahvičkou

Přece jsme si je nepořizovali, aby se nám klidily z očí, ale abychom s nimi trávili čas a vzájemně si svoje životy obohacovali. Proto se nebojte herny v obývacím pokoji nebo jídelně, nebude tam věčnost. Uteče nějaký ten čas a dítě se Vám bude klidit z očí samo a dobrovolně a Vám  se pak bude stýskat. Proto si to dosytnosti užijte, dokud je malé.

 

Kam se dítě, kam schováš?
3.9 (77.14%)7
.

Categories: Ženy