Jaký zvolit rybářský člun?

Je dávno ověřené, že lidé neumí chodit po vodě. A proto chce-li nějaký rybář vyrazit dále od břehu, musí mít rybářský člun. Jednoduše proto, že i kdyby se bez něj dokázal dlouho udržet na hladině, nebylo by to ono – protože zkuste šlapat vodu nebo plavat tím či oním stylem a přitom ještě rybařit! Zhola nemožné. Ani záchranný kruh či plovací vesta přitom není moc velkou pomocí.
veslovací člun

Ovšem ani s rybářským člunem to není leckdy zase až tak jednoduché. I ten je třeba zvolit správně, pokud si chce člověk následně svůj rybolov užít. Vždyť si jenom představte, co by si asi tak jeden počal s nějakým velrybářským člunem obřích rozměrů, s obrovskými sítěmi a harpunami na malém jihočeském rybníku nebo naopak někdo na malé dřevěné bárce uprostřed rozbouřeného moře, s dvoumetrovým prutem a malým háčkem na žraloka. Jak by asi dopadl rybář, který by chytil obrovského sumce na vratkém kajaku, jak by asi dopadla rybářská výprava deseti chlapů na člunu určeném pro dva lidi.
rybaření při západu slunce

Při výběru člunu je tak třeba brát ohled na:
materiál, ze kterého je tento vyroben
praktičnost
stabilitu
kapacitu
sílu
Chce-li si rybář pořídit ideální člun, měl by nakupovat u odborníků a ne u někoho, kdo si klade za cíl jenom a pouze vydělat, ať prodá, co prodá.
Jak na volbu toho pravého rybářského člunu? Jak na ?
Ideální je rybářský člun s pevným dnem, na němž se lze bezpečně postavit i ve chvíli, kdy zabere něco opravdu, ale opravdu velkého. Skvělé je lamelové dno, jež je pevné a přitom se snadno zabalí i rozbalí, případně dno pevné, kupříkladu dřevěné či z PVC, na němž se stojí ještě lépe a riziko jeho poškození je zároveň minimální.
rybář a kachna

Dále je třeba brát ohled i na sedačky, protože trávit na takovém člunu dlouhé hodiny vstoje není právě rozumné řešení, pro pohodlí přijdou vhod i držáky na rybářské pruty, rozumné je přihlédnout i ke zvolené barvě. A případně si pořídit i motor, aby se jeden neuvesloval.
Člun by si měl rybář vybírat dobře. Aby mu tento dlouho a dobře sloužil. Aby si už při záběru první větší ryby nebo možná hned při prvním nastupování nezahrál na Titanic.

Categories: Nákupy