Chlór v bazénu vás rozhodně nezklame

Brzy poté, co si člověk pořídí svůj vlastní zahradní bazén, začne uvažovat nad tím, jaký způsob údržby bazénové vody zvolit. Na trhu s bazénovým vybavením je k dispozici jak celá řada bazénového příslušenství, tak i bohatý výběr bazénové chemie. Jisté je, že se budete muset vybavit jak kvalitními mechanickými pomůckami, tak spolehlivými přípravky bazénové chemie. O ty není v obchodech nouze a budete tak mít z čeho vybírat. Ovšem je dost pravděpodobné, že na začátku vám tento skutečně bohatý výběr spíše zamotá hlavu a vy si budete zoufat, protože se nebudete moci rozhodnout, jaké přípravky zvolit, a které budou právě pro vaše potřeby ty pravé.

splývání

Pokud jde o základní orientaci v přípravcích bazénové chemie, tak je potřeba vědět, že v zásadě existují tři hlavní kategorie, mezi kterými budete volit. Liší se podle aktivní látky, která v těchto přípravcích funguje jako spolehlivé oxidační činidlo, jež se vypořádá s nežádoucím organickým znečištěním.

Jedná se o přípravky bromové, kyslíkové a chlorové chemie. Přípravky bromové a kyslíkové chemie jsou maximálně vhodné především pro všechny ty, kterým vadí typický zápach chlóru, který si již od dětství spojujeme s desinfekčními přípravky. Pokud byste podobný odér ve svém bazénu jen neradi uvítali anebo dokonce trpíte alergií na chlór, budete jistě volit z těchto dvou kategorií.

hladina

Nicméně i přes to platí, že chlorová chemie je stále tou nejoblíbenější volbou jak u majitelů zahradních bazénů, tak u profesionálů. Nalít chlór do bazénu je osvědčený a spolehlivý způsob, jak se vyvarovat nežádoucího znečištění, především pokud jde o mikroorganismy v podobě sinic a řas. Chlór je silným oxidačním činidlem, které si s veškerým organickým znečištěním hravě poradí, a ve vodě je dobře stabilní, takže váš bazén spolehlivě ochrání před nežádoucím zeleným zabarvením i jinými problémy.

Categories: Dovolená